Profesyonel makyözlerden gözlerinizi ön plana çıkartacak 8 tüyo

Gözlerinizi daha etkileyici ve olduğundan daha büyük göstermek için makyaj konusunda usta olmanıza gerek yok. Bunu başarmak için bilmeniz gereken birkaç ipucu var ve bunları öğrendikten sonra etrafınızdaki herkes bakışlarınıza kolayca hayran kalacak.

İşte, profesyonel makyözlerin gözleri ön plana çıkartmak için kullandıkları bazı sırları sizler için derledik.

Kaşları Ön Plana Çıkartın

1- Kaşları Ön Plana Çıkartın

Kaşlarınızı ön plana çıkartmak aynı zamanda yüzünüzü ön plana çıkartmak ve genel olarak yüz simetrisini oluşturmak için oldukça önemlidir. Kaşlar, göz bölgesinin daha ferah görünmesini ve bu sayede isteğinize bağlı olarak yüzünüzün daha dar veya geniş görünmesine yardımcı olur. Kaşlarınıza şekil vermek için göz farı veya kaş kalemlerini kullanabilirsiniz. Örneğin, kaş maskaraları kaşlarınıza hacim verirken, üzerine uygulayacağınız kaş jeli de maskaranın yerinde kalmasına yardımcı olur.

Beyaz Göz Kalemi Kullanın

2- Beyaz Göz Kalemi Kullanın

Eğer bakışlarınızın daha canlı ve parlak olmasını istiyorsanız, göz yaşınızın aktığı, gözün iç kısmına beyaz göz kalemi veya sıvı göz kalemi uygulayın. Fildişi veya inci renkleri gibi çok açık tonlar bunun için harika seçimler olacaktır.

Aydınlatıcı Kullanın

3- Aydınlatıcı Kullanın

Gözlerinizi daha canlı göstermek için bir aydınlatıcı veya inci tonlarında göz kalemi kullanmalısınız. Bunu kaş kemiğinizden başlayarak, gözlerinizin iç köşesine ve göz kapağınıza doğru uygulamalısınız.

Kıvrık Kirpikler

4- Kıvrık Kirpikler

Eğer düz veya düşük kirpikleriniz varsa kirpik kıvırma makineleri kullanmayı düşünebilirsiniz. Rimel kullanmadan önce kirpiklerinizin dibinden başlayarak kıvırın. Rimeli, köklerden uca doğru verdiğiniz eğimi destekleyecek şekilde uygulayın. Aynı zamanda takma kirpikler de gözlerinizin daha büyük görünmesine yardımcı olabilir.

Bej Göz Farı Kullanın

5- Bej Göz Farı Kullanın

Açık kahverengi bir göz makyajı istisnasız herkes için en kusursuz göz makyajıdır. Açık tonlu bir farı göz kapağınıza uygulayın ve dış köşeye doğru yaklaştıkça tonu koyulaştırın. Ardından göz şeklinizi ortaya çıkartmak için üst kısımlara tekrar açık tonda far uygulayın.

Kirpik Hattını Koyulaştırın

6- Kirpik Hattını Koyulaştırın

Kirpik hattını koyulaştırmak gözlerinizin ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Açık farınız ile koyu tonlar arasında bariz çizgi ortadan kalkana kadar koyu renkli farı gözünüze yedirebilirsiniz.

Mavi Far Bakışınızı Canlandırır

7- Mavi Far Bakışınızı Canlandırır

Mavi far özellikle yeşil, kahverengi veya mavi gözlerde oldukça harika görünür. Bu sayede bakışınız daha etkileyici ve nefes kesici olacaktır.

Renklerden Korkmayın

8- Renklerden Korkmayın

Gözlerinizi ön plana çıkartmak için göz kapağınıza renkli farklar uygulayabilirsiniz. Özellikle göz renginizle uyumlu bir renk seçerseniz oldukça şahane olacaktır. Tabi eğer isterseniz bakışınızı daha da ön plana çıkartmak için zıt renklerden de faydalanabilirsiniz.

Comments (0)
Add Comment