Uzun elbise nasıl kombinlenir? Modacılardan 9 tüyo

Bu yazımızda uzun elbise nasıl kombinlenir hakkında dünyaca ünlü modacılardan derlediğimiz 9 tüyoyu sizlerle paylaşacağız. Genellikle düğünlerde ve akşam etkinliklerinde giyilen uzun elbiseler son moda sayesinde artık günlük hayatlarımızda da önemli bir yer kazandılar. Sevgilinizle buluşmak veya arkadaşlarınızla gezmeye çıkmak kadınlar tarafından çok sevilen bu elbiseleri giymek için harika bahanelerdir.

Ancak uzun elbiselerin en büyük avantajı hiç kuşkusuz bizleri daha kadınsı göstermesidir. Buna rağmen birçok kadın bu elbiseleri hangi parçalarla ve aksesuarlarla kombinlenmesi gerektiği konusunda kararsızdır. İşte, bu yüzden uzun elbise nasıl kombinlenir adlı yazıyı sizler için hazırladık. Eğer modacıların uzun elbiseler hakkındaki tüyolarını merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

Spor Ayakkabılar

1- Spor Ayakkabılar

Birçok kadın böyle bir kombinasyonun garip görüneceğini düşünüyor çünkü spor ayakkabılar sadece spor giyimlerle birlikte giyilmelidir. Ancak modanın kuralları son zamanlarda oldukça değişti. Günümüzde elbise ve spor ayakkabı kombinasyonu artık bir klasik sayılıyor.

Bu kombin özellikle topuklu ayakkabı giymeyi sevmeyenler veya bileğini burkmaktan korkanlar için idealdir. Spor ayakkabı kombini ile bu korkularınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.

Kot Ceket

2- Kot Ceket

Eğer yürüyüşe çıkacaksanız ve en sevdiğiniz elbiseyi giymeye karar verdiyseniz, kot ceketinizi de yanınıza almayı unutmayın. Bu kombin güzel olduğu kadar şıktır. İşte, uzun elbise ve kot ceket kombininin avantajları:

  • Genç ve canlı gösterir.
  • Kot ceketlerin renginden ötürü neredeyse her türlü cilt tonu için uygundur.
  • Böyle bir kombin bacakları ön plana çıkartacak ve olduklarından daha uzun görünmelerine yardımcı olacaktır.
Kemer

3- Kemer

Uzun elbise nasıl kombinlenir diye merak edenlerin atladıkları bir nokta da kemerdir. Eğer uzun elbise giyerseniz kemer kullanmak bel bölgenizi daha ince göstermenize ve dolayısıyla tüm hatlarınızı vurgulamanıza yardımcı olur. Kemer kullanmayı sevmiyorsanız da yırtmaçlı uzun bir elbise içinde hala çok güzel görünebilir ve bu sayede hem belinizi hem de bacaklarınızı ön plana çıkartabilirsiniz.

Topuklu Ayakkabılar

4- Topuklu Ayakkabılar

Uzun elbisenin topuklu ayakkabılarınızı örteceğinden dolayı daha uzun görünmek isteyenler bu kombini gönül rahatlığıyla tercih edebilirler.

Deri Ceket

5- Deri Ceket

Daha şık ve havalı mı olmak istiyorsunuz? Eğer yanıtınız evet ise bu kombinasyon tam size göre! Ayrıca deri ceket ile yapacağınız kombinasyonlarda farklı parlak renklerle makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Plaj için Uzun Elbiseler

6- Plaj için Uzun Elbiseler

Plajda giyebileceğiniz uzun elbiseler her kadının tatildeki en iyi arkadaşlarıdır. Hafif kumaştan yapıldıkları için sıcak havalar için de idealdirler.

Asimetrik Elbiseler

7- Asimetrik Elbiseler

Eğer bacaklarınızı tamamen gizlemek istemiyorsanız asimetrik elbiseler aradığınız çözüm olabilir. Bu elbiselerin ön kısımları kısa ve arka kısımları uzundur. Sadece seksi ve güzel görünmezler, aynı zamanda oldukça da orijinal bir görüntü yaratırlar.

Desenler

8- Desenler

Uzun elbise nasıl kombinlenir diye soranlar bazen çözümün elbisenin kendisi olduğunu da bilmeliler. Canlı desenler her kıyafete bir ruh katar. Hem elbisenin kendi ruhunu hem de kendi karakterinizi yansıtabileceğiniz farklı desenlerdeki uzun elbiseler aynı zamanda desenlerle uyumlu her türlü farklı aksesuarı da kolaylıkla kaldırır.

Aksesuar

9- Aksesuar

Bu konu hakkında kesin kurallar yok. Aksesuar seçimi elbiseyle gireceğiniz ortama ve kendi zevklerinize kalmıştır. Aksesuarlar her türlü elbiseyi harika göstermeye yardımcı olur. Eğer elbisenizin açık bir yakası varsa, güzel bir kolye en doğru seçim olacaktır. Aksesuar için altın veya gümüş gibi nötr renkler tercih edebilir veya daha parlak tonlar tercih ederek, kombininize ışıltı ekleyebilirsiniz.

Uzun Elbise Nasıl Kombinlenir Hakkında Sizin Önerileriniz Neler?

Yukarıda uzun elbise nasıl kombinlenir sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Ancak bu konu hakkında sizin de önerileriniz varsa bunları duymayı çok isteriz. Önerilerinizi yorum yaparak bizlerle ve okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Comments (0)
Add Comment